Pallotyńska Adopcja Serca

Utworzono: środa, 08, marzec 2017

ADOPCJA SERCA

   Pallotyńska Adopcja Serca to program adopcji na odległość, którą prowadzą polscy pallotyni. Jest to niezwykłe dzieło pomocy dzieciom żyjącym w krajach misyjnych. Koło Misyjne działające w naszej Szkole podjęło się takiej adopcji i…od niedawna jesteśmy „Rodzicami Adopcyjnymi” chłopca. Mamy młodszego kolegę aż w Afryce!

   Sam Caleb AKPAN MBELE ma 6 lat i pochodzi z Kamerunu. Jego rodzina jest bardzo uboga. Dzięki naszemu wsparciu chłopiec będzie miał zapewnione podstawowe środki do życia: opłaconą szkołę, zakupione materiały i pomoce szkolne, żywność, potrzebne leki, czy to, co w danym momencie jest dla niego niezbędne.

   Adopcja polega na:

- pamięci modlitewnej,

- wymianie korespondencji (listy, obrazki, zdjęcia, kolorowe widokówki, naklejki można zostawiać w przygotowanej czerwonej skrzynce z napisem „poczta”, znajdującej się na korytarzu). Listy napisane w języku polskim, zostaną przetłumaczone na język francuski i przesłane do chłopca. 

Dzięki takiej wymianie korespondencji dziecko ma świadomość, że jest kochane, otoczone troską i pamięcią.

- comiesięcznej wpłacie na konto Sekretariatu Misyjnego kwoty 16 EUR lub jej równowartości w złotówkach (70 złotych). Nasza deklaracja adopcji - rok.

W pokoju nauczycielskim znajduje się puszka, do której można wrzucić grosz. Pieniążki można przekazać wychowawcy czy katechetom. Jeśli masz takie pragnienie pomocy, wrzuć!

   Włączając się w projekt Pallotyńskiej Adopcji Serca, możesz kogoś nakarmić, pomóc w wykształceniu, a nawet uratować życie!

Zachęcamy do wsparcia. Dziękujemy.

Uczennice z Koła Misyjnego

 

skan985

   

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 20th. Życzymy miłego dnia!